Psi Świat
Forum Dla Przyjaciół Psów
Napisz odpowiedź
Forum Psi Świat Strona Główna
»
Kącik Dla Wielbicieli Psów Rasowych
» Napisz odpowiedź
Napisz odpowiedź
Użytkownik:
Temat:
Treść wiadomości:
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje:
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
$1
Kod potwierdzający:
$3
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Krokusek
Wysłany: Sob 22:40, 10 Cze 2006 Temat postu:
ALE NIE MA TAKIEGO DZIAŁU!!
koniec Off topica
kaczka12
Wysłany: Sob 16:57, 10 Cze 2006 Temat postu:
też dobrze, ale wolałabym osobiście kiedy by to było w dziale HISTORIA PSÓW
Krokusek
Wysłany: Pon 17:31, 05 Cze 2006 Temat postu:
niech juz zostanie
tu sa opisy ras
w tamtym dziale dawalabym historie powstania danej rasy
kaczka12
Wysłany: Pon 16:27, 05 Cze 2006 Temat postu:
ten temat powinien być zablokowany lub przeniesiony do działu HISTORIA PSÓW tam się pisze takie rzeczy
Krokusek
Wysłany: Czw 22:11, 18 Maj 2006 Temat postu:
a dobrze by bylo gdyby opisy ras byly ze zdjeciami
Psiara widze ze bierzesz informacje z tej samej strony co ja
Psiara
Wysłany: Czw 16:30, 18 Maj 2006 Temat postu:
Chart perski saluki
Kraj pochodzenia
Środkowy Wschód
Wygląd
Sprawia wrażenie pełnej wdzięku symetrii, wielkiej szybkości i wytrzymałości, połączonej z siłą i aktywnością. Dostojny i łagodny, o wiernym, zapatrzonym w dal spojrzeniu.
Wielkość
Psy 58-71 cm, suki są mniejsze, waga (niesprecyzowana we wzorcu) ok. 20-30 kg.
Szata
Występuje w dwóch odmianach; z piórem i bez; włos gładki, miekki, jedwabisty w dotyku; najczęściej spotykana odmiana ma pióro na uszach, tylnej stronie kończyn i ogonie; dużo rzadsza jest odmiana krótkowłosa
Maść
Wszystkie umaszczenia dopuszczalne, niepożądane uamszczenie pręgowane.
Głowa
Długa i wąska, czaszka umiarkowanie szeroka między uszami, nie wysklepiona, stop czołowy nie zaznaczony; o szlachetnym kształcie.
Oczy
Od ciemnych do orzechowych, błyszczące, duże i owalne, nie wypukłe.
Uszy
Długie i ruchliwe, niezbyt nisko osadzone, pokryte długim jedwabistym włosem, zwisają blisko przy głowie.
Tułów
Grzbiet dość szeroki, z mięśniami lekko wysklepionymi nad lędźwiami, lecz nigdy garbaty. Klatka piersiowa długa i głęboka, nie beczkowata lub płaska, dobrze wykrojona.
Kończyny przednie
Łopatki ukośne, zachodzące do tyłu, dobrze umięśnione, lecz nie ciężkie. Klatka piersiowa głęboka i umiarkowanie wąska, oglądana z przodu nie może tworzyć kształtu odwróconej litery ”V”. Nogi proste o długich przedramionach. Śródręcze silne, lekko ukośne. Kości nie okrągłe. Ramię ustawione lekko ukośnie.
Kończyny tylne
Kości biodrowe silne, szeroko rozstawione. Kątowanie umiarkowane, udo i podudzie dobrze rozwinięte. Stawy skokowe nisko położone.
Ogon
Nisko osadzony na długiej i łagodnie opadającej miednicy. Naturalnie wygięty. Dobrze owłosiony od spodu, lecz nie puszysty. Koniec ogonu sięga stawu skokowego.
Wyżeł fryzyjski - stabyhoun
Kraj pochodzenia
Holandia
Wygląd
Naturalnie, mocno zbudowany długowłosy wyżeł, dłuższy niż wyższy. Nie powinien być ani zbyt ciężki ani zbytnio delikatny. Skóra dobrze przylega do ciała. Nie powinna tworzyć łałoka (podgardla) a wargi nie powinny być zbyt obwisłe.
Wielkość
Idealny wzrost dla psa: 53 cm, dla suki 50 cm.
Szata
Długa i gładka na całym ciele. Jedynie na zadzie może być lekko falista. Sierść na głowie krótka. Włos na tylnej stronie kończyn przednich i na portkach dobrze rozwinięty, gęsty. Włos nieco kręcony wskazuje na krzyżówkę i dlatego pies z tego typu szatą nie może być uznany za rasowego stabyhouna.
Maść
Umaszczenie czarne, czekoladowe lub pomarańczowe, z białymi znaczeniami. Dopuszczalna jest dropiatość (kropki) lub dereszowatość (przesianie) na białym tle.
Głowa
Sucha, proporcjonalna do ciała, dłuższa niż szersza. Mózgoczaszka i kufa równej długości. Mózgoczaszka powinna być lekko wypukła, nie wąska, nigdy jednak nie powinna sprawiać wrażenia szerokiej. Lekkim zaokrągleniem płynnie przechodzi w policzki, które są słabo wykształcone. Stop jest tylko lekko zaznaczony. Kufa mocna, zwężająca się w kierunku nosa, ale nie spiczasta. Grzbiet kufy prosty, nie powinien być ani zapadnięty, ani wysklepiony. Kufa szeroka, nozdrza szerokie. Wargi przylegające, nie obwisłe. Zęby mocne, zgryz nożycowy. Nos czarny u psów o barwie podstawowej czarnej, brązowy u psów o barwie podstawowej czekoladowej lub pomarańczowej. Nie rozszczepiony, nozdrza dobrze rozwarte, nos dobrze rozwinięty. Szyja krótka i okrągła, przechodzi w linię grzbietu pod bardzo rozwartym kątem, tak, że głowa jest zwykle noszona nisko. Szyja jest lekko wysklepiona. Brak łałoka.
Oczy
Osadzone poziomo, średniej wielkości, okrągłe, o przylegających powiekach, o niewidocznej trzeciej powiece. Nie są ani wyłupiaste ani głęboko osadzone. Ciemnobrązowe u psów o barwie podstawowej czarnej, brązowe u psów o barwie podstawowej czekoladowej lub pomarańczowej. Oczy „orle” (żółte) są niepożądane.
Uszy
Osadzone dość nisko, o niezbyt dużych małżowinach, nie wywinięte, przylegające do głowy. Uszy o sztywnej chrząstce, załamane powyżej nasady, są niepożądane. Umiarkowanie długie, mają kształt kielni. Owłosienie ucha jest cechą typową dla rasy: u nasady ucha włosy tworzą dość długie pióro, idąc w stronę końca są coraz krótsze, a końce (1/3) uszu pokryte są krótkim włosem. Długi włos musi być prosty; dopuszczalny jest lekko falisty, jednak włos kręcony jest niewłaściwy.
Tułów
Mocny. Żebra dobrze wysklepione. Ostatnie żebra dobrze wykształcone. Grzbiet prosty, dość długi, zad tylko nieznacznie opadający. Lędźwie mocne, brzuch tylko umiarkowanie podkasany. Klatka piersiowa oglądana z przodu jest dość szeroka, bardziej szersza niż głęboka, przez co kończyny przednie są dość szeroko rozstawione. Dół klatki zaokrąglony, nie sięga niżej niż do łokcia.
Kończyny przednie
Powinny dobrze przylegać do klatki piersiowej. Łopatki dobrze nachylone do tyłu, dobrze ukątowane. Ramiona mocne i proste, podramiona proste, mocne środręcza. Palce dobrze wykształcone i wysklepione, łapa ani kocia ani zajęcza, poduszki mocne.
Kończyny tylne
Mocne, dobrze kątowane. Stawy skokowe umieszczone nisko; krótkie śródstopia. Tylne łapy okrągłe, o dobrze wykształconych poduszkach.
Ogon
Długi, sięgający do stawu skokowego. Osadzony niewysoko, noszony nisko, tylko końcowa 1/3 część ogona wznosi się ku górze lekkim łukiem. W akcji ogon jest uniesiony, ale nigdy zakręcony. Ogon pokryty jest dłuższym włosem aż do samego czubka, bez loczków i fal. Włos jest gęsty.
Jak coś to dopiszę
Krokusek
Wysłany: Wto 20:58, 16 Maj 2006 Temat postu:
Beagle
Kraj pochodzenia
Wielka Brytania
Wygląd
Pies średniej wielkości, o mocnej, krępej, ale szlachetnej budowie; nie może być ociężały.
Wielkość
Minimalna wysokość w kłębie 33 cm, maksymalna 40 cm.
Szata
Włos krótki i gęsty, odporny na zmienne warunki atmosferyczne.
Maść
Każdy dopuszczalny kolor psa gończego poza wątrobianym, koniuszek ogona biały; najpopularniejsze umaszczenie trójbarwne (biało-płowe z czarnym czaprakiem).
Głowa
Średniej wielkości, mocna, ale nie ciężka, bez zmarszczek i fałd; mózgowioczaszka lekko wysklepiona, średniej szerokości, z nieznacznym guzem potylicznym; stop wyraźnie zaznaczony; kufa nie spiczasta; nos czarny, u psów jasno umaszczonych może być jaśniejszy; zgryz nożycowy.
Oczy
Dosyć duże, nie osadzone głęboko, ani zbyt wyłupiaste, szeroko rozstawione, o łagodnym wyrazie; kolor ciemnobrązowy lub orzechowy.
Uszy
Długie, nisko osadzone, z zaokrąglonymi końcami, zwisające wzdłuż policzków.
Tułów
Grzbiet prosty; klatka piersiowa głęboka, sięga poniżej łokci; żebra dobrze wysklepione i zachodzące daleko do tyłu; lędźwie krótkie i mocne; brzuch niezbyt podkasany.
Kończyny przednie
Proste, stabilnie ustawione pod klatką piersiową, dobrze umięśnione; łopatki dobrze kątowane; łokcie mocne, nie odstające ani zbyt mocno przylegające; stopy silne, palce zwarte.
Kończyny tylne
Uda muskularne; stawy kolanowe dobrze kątowane; stawy skokowe mocne, nisko umieszczone; stopy jak u kończyn przednich.
Ogon
Mocny, średniej długości, wysoko osadzony; noszony wesoło, ale nie zakręcony ponad grzbietem; dobrze porośnięty włosem, szczególnie na spodniej stronie.
Krokusek
Wysłany: Wto 19:58, 16 Maj 2006 Temat postu:
pochwalam temat (robie jako przyklejony)
papi_axel
Wysłany: Wto 19:50, 16 Maj 2006 Temat postu: Opisy ras
W tym temacie możemy opisać wybraną rase.
Po to założyłam ten temat, aby przyszli właściciele zdecydowali jaki pies do nich pasuje.
Ja teraz opisze rase West Highland White Terrier.
Foto tego psiaka jest na moim avku.
West Highland White Terrier
- jedna z ras psów. Pies o nieskazitelnie białej sierści - często wykorzystywany w kampaniach reklamowych. Uwieczniony na etykiecie whisky "Black and White" razem z terierem szkockim, był także maskotką koncernu Renault. Ulubiony odtwórca psich ról w filmach reklamujących karmę dla psów firmy Cesar. Jego pysk zdobi opakowanie karmy tej firmy.
Cechy charakterystyczne (wg wzorca)
* Grupa: III FCI (teriery) sekcja 2 (teriery niskonożne)
* Wzrost: 26 - 30 cm (idealny 28 cm)
* Głowa: czaszka lekko wypukła i stosunkowo szeroka, stop zaznaczony. Kufa dość krótka, w żadnym wypadku nie powinna być zbyt spiczasta. Szczęki mocne, zgryz idealny nożycowy. Uszy małe, trójkątne, u dorosłych psów bezwzględnie stojące. (Może się zdarzyć, że szceniak w momencie zakupu nie ma jeszcze stojących uszu. Jednak najpóźniej podczas wymiany zębów powinny stanąć.)
* Tułów:mocno zbudowany (pies-bardziej krępy, suka-delikatniejsza). Grzbiet prosty, zad solidny.
* Ogon:jak najbardziej prosty, nie cięty. Noszony dumnie (jak antenka!!). Powinien mierzyć 12-15cm.
* Szata: włos szorstki, podszerstek obfity.
* Umaszczenie: czysto białe.
* Nos, powieki i fafle muszą być dobrze pigmentowane tzn. w kolorze czarnym.
* Małżowina ucha i brzuszek lekko szare.
* Pożądane są także czarne opuszki i pazury.
* Ruch: Wydajny i swobodny. Kończyny powinny być stawiane prosto przed siebie. Tylne kończyny powinny poruszać się sprężyście i być elastyczne w stawach skokowych i kolanowych. Chód sztywny lub krowi (zarzucanie łapami) są niepożądane
Historia rasy
Wywodzi się od carin terriera - psa o rudo-brązowej sierści oraz teriera szkockiego. Wśród tych ras czasami rodziły się osobniki białe, które nie brały one udziału w polowaniach, ponieważ uważano, że się do nich nie nadają.
Białe teriery zaczęto selekcjonować na początku XIX wieku. Niektóre źródła podają, że pomysłodawcą tej rasu był pułkownik Edward Donald Malcolm, który rzekomo zastrzelił swojego psa podczas polowania, gdyż pomylił go z lisem, a po tym przykrym wypadku stwierdził, że trzeba stworzyć nową rasę: wyeliminować rude osobniki i zostawić białe. Inne źródła podają, że pierwszym hodowcą był diuk Argyll.
Ciekawostki
* Westiego hodowali m.in: Karol Darwin, Alfred Hitchcock Pablo Picasso.
* Był hodowany do polowań na szczury, lisy, borsuki.
Temperament
Zdaniem hodowców i właścicieli jest to pies energiczny, otwarty na świat, odważny, uczuciowy, pewny siebie, wszędzie dobrze się czuje. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski: lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, lubi dzieci.
Forum Psi Świat Strona Główna
»
Kącik Dla Wielbicieli Psów Rasowych
» Napisz odpowiedź
Skocz do:
Wybierz forum
Psy
----------------
Kącik Dla Wielbicieli Kundelków
Kącik Dla Wielbicieli Psów Rasowych
Szkolenia Psów
Hodowla Psów
Żywienie Psów
Wystawy Psów
Pielęgnacja Psów
Podróże z Psem
Choroby Psów
Szczenieta
Psy w Potrzebie
Różności O Psach
Galeria
Linkomania
Ogłoszenia
Gry Słowne
Konkursy
Ankiety
FP Pod Lupą
♫ FP Music Box ♫
Kącik Porad
Nie tylko o Psach
FAQ
KOSZ
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group ::
FI Theme
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin